Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC pozwała do sądu Wanderleia Silvę

ufc-pozwala-do-sadu-wanderleia-silve

UFC złożyła we wtorek, 28 lipca 2015, w sądzie stanowym w Nevadzie pozew przeciwko Wanderleiowi Silvie. Federacja zarzuca byłemu wojownikowi pomówienia i dyskredytowanie jej działalności poprzez rozgłaszanie nieprawdziwych informacji, jakoby Ultimate Fighting Championship ustawiała walki.

Prawnicy największej organizacji MMA na świecie tłumaczą, że Brazylijczyk próbował z premedytacją podważyć wiarygodność, należącej do firmy Zuffa, UFC oraz że jego ostatnie wybryki to tylko dopełnienie polityki oszczerstw, którą "The Axe Murderer" prowadzi od kilku lat. Dlatego Ultimate Fighting Championship domaga się od niego 10 tys. dolarów odszkodowania.

Przypomnijmy: Silva (35-12-1, 1 NC MMA; 5-6 UFC) wkurzony na największą organizację MMA na świecie mówił niedawno o braku szacunku dla zawodników okazywanym przez włodarzy Ultimate Fighting Championship, którzy bez względu na kontuzję Jose Aldo, chcieli żeby stoczył on pojedynek na UFC 189. Według Silvy dla szefów amerykańskiej federacji liczą się tylko pieniądze.

To dość banalne przesłanie. Tyle, że "The Axe Murderer", który został przed UFC 175 i niedoszłą walką z Chaelem Sonnenem przyłapany na stosowaniu dopingu oraz ukarany (niedawno cofniętą) dożywotnią dyskwalifikacją, rozwinął twórczo tę myśl. Idąc za ciosem zarzucił UFC ustawianie walk. Legendarny, brazylijski wojownik sugerował na przykład, że coś nie w porządku było chociażby z potyczką McGregor vs. Mendes.

Silva, który ma dwadzieścia dni na odniesienie się do postawionych mu zarzutów, dodał też że "skręconych" pojedynków było w UFC znacznie więcej. I choć próbowano go przekupić, on jest nie do kupienia. Dlatego ujawni wszystkie machlojki UFC oraz ukaże prawdziwe oblicze tej organizacji, która szkodzi zawodnikom i wszystkim innym współpracującym z nią osobom, w tym cutmanom (to odniesienie do zwolnionego niedawno przez UFC Jacoba "Stitcha" Durana).

Powiem wszystko, co wiem, odpalę prawdziwą bombę! UFC ustawia walki, mam na to dowody - krzyczał brazylijski fighter  w soim wiedeoblogu i przy okazji rozszyfrował skrót UFC jako Ultimate Fighting Circus.

39-letni Silva od dłuższego już czasu jest na wojennej stopie z największą organizacją MMA na świecie. Eskalacja konfliktu nastąpiła po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku okazało się że brazylijski wojownik, choć zdyskwalifikowany, wciąż ma obowiązujący kontrakt z UFC i nie może współpracowac z organizacją Bellator, która zaprosiła go do promowania swoich gal.

JAM

Opublikowano: 2015-07-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również