Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC rozwiązała kontrakt z lubiącym kłopoty Diego Brandao

ufc-rozwiazala-kontrakt-z-lubiacym-klopoty-diego-brandao

Znany wojownik wagi piórkowej, zwycięzca TUF 14 Diego Brandao (20-11 MMA, 6-4 UFC) został zwolniony przez UFC. Wszystko przez nieprzynoszące Brazylijczykowi chluby pozasportowe wyczyny.

28-letni Brandao został niedawno oskarżony o wzniecenie awantury w jednym z nocnych klubów w Albuquerque, gdzie mieszka oraz trenuje w słynnym klubie Jackson-Wink MMA. Brazylijski wojownik, po tym jak odmówiono mu ponownego wejścia do lokalu, wszczął bójkę z ochroniarzami, by ostatecznie grozić jednemu z nich bronią, a na koniec uciec z miejsca zdarzenia.

UFC w pierwszej chwili wydała oficjalne oświadczenie, w którym zapewniała że wstrzyma sie z ferowaniem wyroków aż do czasu ewentualnego procesu sądowego. Ostatecznie jednak dowody okazały się na tyle mocne, że Brandao stracił swój kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. Szefowie Ultimate Fighting Championship uznali bowiem, że Brazylijczyk naruszył zasady obowiązujące reprezentujących ją zawodników.

Afera w klubie nocnym nie była bowiem jedynym w ostatnim czasie wykroczeniem, jakiego dopuścił się "DB".

W styczniu tego roku, po porażce z Brianem Ortegą, w organizmie Brandao wykryto ślady marihuany, za co został, na okres rozpatrywania sprawy przez Sportowa Komisję Stanu Nevada, czasowo zawieszony.

Teraz do listy ostatnich kłopotów Brazylijczyka dopisano kolejny - zwolnienie z UFC. Pochodzący z Fortalezy czarny pas BJJ pożegnał się więc z Ultimate Fighting Championship po dziesięciu stoczonych dla niej pojedynkach (w tym m.in. z Conorem McGregorem), sześciu zwycięstwach i zagarnięciu trzech bonusów - dwóch (poddanie wieczoru i udział w najlepszej walce wieczoru) za jeden tylko bój w finale TUF z Dennisem Bermudezem, a także za świetny, zwycięski nokaut zafundowany we wrześniu ubiegłego roku w Japonii, w 28. sekundzie pierwszej rundy, Katsunoriemu Kikuno.

JAM

Opublikowano: 2016-04-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również