Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Sam Stout ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery w MMA

ufc-sam-stout-oglosil-zakonczenie-profesjonalnej-kariery-w-mma

Sam Stout (22-12-1 MMA, 9-11 UFC), po 12. latach kariery i stoczeniu 33. zawodowych bojów, ogłosił zakończenie kariery. Jeden z najbardziej zasłużonych reprezentantów UFC w wadze lekkiej przegrał niedawno na UFC Fight Night 74 z Frankie Perezem i uznał po tym pojedynku, że nie jest już w stanie dłużej walczyć na najwyższym, światowym poziomie. Stąd właśnie jego decyzja o rozstaniu z profesjonalnym MMA.

31-letni Kanadyjczyk zadebiutował w mieszanych sztukach walki w 2003 roku. Po odniesieniu ośmiu zwycięstw w dziesięciu bojach Staut, w marcu 2006, wylądował w UFC. Zmierzył się wtedy ze Spencerem Fisherem, którego pokonał niejednogłośną decyzją sędziów. Łącznie "Hands of Stone" bił się z tym rywalem trzykrotnie i dwukrotnie wychodził z potyczek z nim obronną ręką.

Podsumowując 20 występów Stouta na galach największej organizacji na świecie można powiedzieć, że - czy wygrywał, czy przegrywał - zawsze jego udział w walce gwarantował emocjonujące, wciągające widowisko. Jako jedyny zawodnik wagi lekkiej w historii Ultimate Fighting Championship zgarnął aż sześć bonusów za swoje popisy w klatce, jest też rekordzistą dywizji do 70 kg. UFC jeśli chodzi o łączną liczbę zadanych, celnych ciosów. Razem w 20. bojach było ich 990.

Swoje najlepsze pojedynki w UFC Staout stoczył właśnie ze wspomnianym Fisherem, a także z pamiętanym z potyczki z Piotrem Hallmannem Yvesem Edwardsem, Joe Lauzonem i Mattem Wimanem.

JAM/mmajunkie.com

Opublikowano: 2015-09-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również