Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC szuka w Polsce zawodnika z kategorii półciężkiej

ufc-szuka-w-polsce-zawodnika-z-kategorii-polciezkiej

Ultimate Fighting Championship bardzo dokładnie przygląda się w ostatnim czasie polskiemu rynkowi MMA. W 2013 roku zakontraktowanych zostało czterech zawodników z naszego kraju:

 • waga lekka (155 lbs, 70 kg): Piotr Hallmann, Mighty Bulls Gdynia (14-2 MMA, 1-1 UFC)
 • waga półśrednia (170 lbs, 77 kg): Paweł Pawlak, Gracie Barra Łódź (10-0, 0-0 UFC)
 • waga średnia (185 lbs, 84 kg): Krzysztof Jotko, Okniński MMA Warszawa (14-0, 1-0 UFC)
 • waga ciężka (265 lbs, 120 kg): Daniel Omielańczuk, Nastula Team Warszawa (16-3-1, 1 NC MMA, 1-0 UFC)

Wiemy doskonale, że jesienią tego roku UFC planuje zorganizowanie gali w Polsce. I szuka kolejnych kandydatów z naszego kraju, którzy ewentualni mogliby zasilić szeregi największej organizacji MMA na świecie oraz ewentualnie znaleźć się w karcie walk polskiej UFC Fight Night.

Ostatnio menedżerowi, współpracujący z Ultimate Fighting Championship, dość mocno przyglądają się naszym zawodnikom walczącym w wadze półciężkiej, czyli w kategorii do 93 kg (205 lbs).

Którzy zawodnicy stanowią o sile tej kategorii w Polsce?

Na pewno mistrz KSW Jan Błachowicz (17-3 MMA), a także Tomasz Narkun (8-1 MMA), Michał Fijałka (9-4-1 MMA), Michał Pasternak (8-0 MMA, na zdjęciu z prawej), Michał Gutowski (8-5 MMA, na zdjęciu z lewej), Karol Celiński (11-4-1 MMA), Tomasz Kondraciuk (10-4 MMA) czy Tomasz Janiszewski (4-2 MMA).

Błachowicz przechodzi teraz okres rehabilitacji po operacji kolana, pozostali już szykują się - bądź niebawem rozpoczną przygotowania - do kolejnych występów. Dwaj ze wspomnianych wcześniej wojowników (i żeby była jasność - wymienieni bez klasyfikowania) są związani z Okniński MMA. Czy faktycznie pojawiło się ostatnio zainteresowani ich osobami ze strony osób współpracujących z UFC?

Nie chcę na ten temat za wiele mówić, bo na razie to tylko taka gra wstępna. Potwierdzam jednak, że dostałem sygnał, iż Gutowski i Pasternak znajdą sie pod obserwacją kompetentnych, współpracujących z UFC, osób. Za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły, ale prawdą jest że organizacja ta rozgląda się za zawodnikiem wagi półciężkiej z Polski - przyznaje Mirosław Okniński, szef Okniński MMA i Profesjonalnej Ligi MMA.

Wygląda więc na to, że poszukiwania kolejnych polskich zawodników, mogących trafić do Ultimate Fighting Championship, znów wkraczają w decydującą fazę.

TUBA

Opublikowano: 2014-01-24

Komentarze

av

Pasternak i Gutowski nie nadaja sie na UFC

av

Gutek faktycznie Sie nie nadaje ale Pasternak TAK. Celinski I Narkun jak najbardziej TAK. No i Janek jak wyzdrowieje. No I warto pamietac jeszcze o Zontku.

av

moim zdaniem w UFC wyląduje zwyciężca starcia Kondraciuk vs Klinger

av

Fijalka, Gutowski, Konraciuk i Janiszewski to nie poziom UFC i Pasternak raczej tez. Celinski ma kontrakt z KSW dopiero co podpisany i raczej go nie puszcza do UFC nawet gdyby byla taka mozliwosc. Najpredzej Janek jak wyzdrowieje albo Narkun.

av

do ufc trafi Michal Pasternak on ma niezły rekord trenuje u mirka i się rozwija. wiadomo , ze ufc go od razu nie wystawi do walki o pas. oni wiedza ze za 3 lata będzie gotow. pozatym zobaczcie z jakich regionow i teamow ufc bieze zawodnikow?? każdy z innej parafi i innego regionu to jest biznes , za każdym zawodnikiem przyjedzie wielu fanow. Klinger tez do ufc ale na gale uk. bo w Polsce mało znany janek kontuzja i ten rok może odpuscic. pozatym ufc robi testy na sterydy i nie wiem czy je wszyscy przejdą. ci co walcza u mirka raczej tak . ksw daje ciche przyzwolenie.

av

Celinski i Narkun mogliby zawalczyc w UFC, ale gdzie ta reszta z nadmuchanym rekordem... to jak to jest?? biorą najlepszych zawodnikow ,czy tez zawodnikow z najlepszymi rekordami?? smutne to jest.....

av

@Muhamed :
polecam walke celinski vs gutowski.wszystko w temacie

av

Pamiętajcie że Gutek jest coraz bardziej doświadczony i pełny zaangażowania w treningi oraz ma ogromne predyspozycje do sportów walki, oceniacie ludzi zbyt pochopnie . Moim zdaniem do UFC powinien trafić właśnie Gutek lub też Pasterniak ponieważ obaj coraz szybciej się rozwijają . Postawił bym jednak na Gutkowskiego Michała ;]

av

eyoo... no ciekawe ile w tej plocie jest prawdy :) zaczne moze od naszego rankingu PL mma z MMA Rocks... Janek B. bez zadnego ale jest numerem 1 w PL co do reszty rankingu nie tak do konca te miejsca sa obsadzone po umiejetnosciach i potencjale zawodnikow.Czy ktos z was bieze pod uwage warunki fizyczne POLSKICH LHW?Goscie w UFC w dzien walki maja 100 kilogramow miesa na sobie :)
Michal Gutowski i Michal Pasterniak (jak widac na focie glownej ) co tu duzo pisac waga 84 jak dla mnie wtedy bedzie mieso :) ( bez obrazy nikogo nie neguje ze sa waflami albo sie nie nadaja kto trenuje mma wie jaki to kawalek chleba! i mam szacunek do kazdego !)T.Narkun chlop wysoki parter spox ale JESZCZE za mlody i fizycznie nie podola ma ponoc 23 lata.K.Celinski jest juz w KSW (napewno lepiej zarobi w PL niz w UFC ) watpie aby go puscili do UFC.Ale jak by sie tak stalo to czemu nie ma 33 lata czyli silny fizycznie kto wie ?M.Fijalka raz da dobra walke drugi raz spiepszy strasznie lekcewazac przeciwnika i niski troche jak na 93 kg.Marcin Lazarz czy ktos wogule o Nim mowi w PL!!!!! a to po Janku Blachowiczu najlepszy Polski LHW! Kawal chlopa wysoki trenuje w TEAM TITAN pracuje ostro nad stujka i trenuje z takim zawodnikiem jak Brad Pickett ( widzialem jeden artykoj jak nasz zawodnik z PL pojechal tam trenowac i jaki byl wniebowziety poziomem i profesjonalizmem .... pan Jotko byl ostatnio wiec wje jak w londynie trenuja i z kim) i jest jak sie nie myle 5 w rankingu UK.Nie bede nudzil bo juz i tak sporo napisalem.Reszta zawodnikow sa bardzo podobni do siebie!Wlasnie ta nowa organizacja PROMMAC maja walczyc T.Kondraciuk-L.Klinger mysle ze ktorys z Nich moze sie wybic.Niezbadane sa poczynania LYSEGO :) ostatni jest A.Okninski moze on wyladuje w UFC :) mozna rozkminiac kto nastepny wszystko wyjdzie w praniu to TYLE

av

zobaczycie ,że bedorf przejdzie do ufc

av

i może materla jak wygra z silvą gdyby ostatnio wygrał z silvą byłby już w ufc ale zjebał i nara

av

pasternak wazy 93 , a nie 84 kg jak ktoś z " expertow " pisze. jest wysoki i to jego naturalna nie napompowana waga. już pisałem janek ma rok z glowy kontuzja itd. materla jak najbardziej tylko kasa się musi zgadzać. soszynskiego krzysia maja i on w 93 kg zawalczy w lodzi na ufc. tomek drwal ma otwarte dzwi , jest kita i grabowski ale raczej na rok 2015. bedorfa powinni do ufc wziąć szkoda jego talentu w ksw .

av

@noTAK:
ja pisze co mysle , to moje zdanie a zawodnik który zbija waga nie ma tej sily co normalnie. weź w 24 h zrob 8 może nawet 10 kilo w dol będziesz wiedział o czym mowa. ic na salne na trochę a potem idz popiegac . zobaczymy ile dasz rade biegac a co do piero walka. soszynski w każdej chwili może wrocic, wielu wracalo! ja wiem dobrze w jakiej wadze jest materla i drwal widze ze nie masz pojęcia o tym ze na codzien materla wazy 93 96 kg expercie . zawodnicy skakaja po roznych kategoriach ida tam gdzie jest kasa. mamed tez walczyl w 93 jeśli tego nie wiesz ale lepiej się czuje w 84, bedorf walczyl niedawno w 93 a teraz 117 kg expercie niedzielny internetowy.

av

@:albo jestes kompletnym idiota albo nie wiem brak mi słow ale jesli jestes wstanie zrzucic 8kg a nawet 5kg w 24h to jestes bogiem jesli nie to debilem wyruchanym przez wróbelka elemelka

av

@:
leszczu nie masz pojecia pasternak to jeszcze kariere tam zrobi

av

Ja bym się zgłosił, ale ten jak mu tam, Błachowicz mnie ubiegł hehehe

av

@drago:
jest w 93kg !!! pisalem o gosciach z LHW w PL !!! M.Pasternak bylby silniejszy w 84kg TYLE.... Zawodnicy tna wage oto sie rozchodzi!!! jak bylbys w temacie to bys wiedzial o co chodzi a tak piszesz o M.Materli,T.Drwalu sa w 84 a nie 93 !!! K.Szoszynski zakonczyl kariere oficjalnie (tez widze jestes na biezaco) KITA,GRABOWSKI,BEDORF to waga ciezka +93 kilo ... tutaj pisza tylko o zawodnikach kategori pol ciezkiej

av

Tyle ze pasternak ma ponad 190 wzrostu to jak ma sie bic w 84.... normalnie wazy 101 ;))

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również