Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Tor Troeng po porażce z Krzysztofem Jotką kończy karierę w MMA

ufc-tor-troeng-po-porazce-z-krzysztofem-jotka-konczy-kariere-w-mma

Ostatni rywal Krzysztofa Jotki Tor Troeng (16-7-1 MMA, 1-3 UFC) walczył w Sztokhlomie - jak mówiono - o być albo nie być w UFC. Jak się okazało sprawa był dużo poważniejsza. Szwedzki wojownik po porażce z Polakiem postanowił zakończyć sportową karierę.

Troeng, kóry rozpoczął przygodę z profesjonalnym MMA w 2005 roku, ostatnio przegrał trzy pojedynki z rzędu i był to dla niego bodziec, by na dobre roztsać się z klatką.

Po prawie dziesięciu latach zawodowej kariery nadszedł czas, by powiedzieć sobie "dość" - napisał na Facebooku Szwed. - Nie czuję już przyjemności z teningów, brak mi też odpowiedniej motywacji. Kocham MMA. Dzięki temu sportowi przeżyłem najpiękniejsze chwile w moim życiu. Mogłem ciężko ćwiczyć, mogłem poznać świetnych ludzi i mieć mnóstwo frajdy z tego co robię. Ale to już za mną. Kończę karierę.

Po odniesieniu 15 zwycięstw w karierze Troeng trafił do siedemnastej edycji TUF, gdzie znalał się się w drużynie Chaela Sonnena.

I choć wielkiej furory w tej rywalizacji nie zrobił, Troeng dostał od UFC szansę zawalczenia dla największej organizacji MMA na świecie. Start miał niezły - poddał na UFC on FUEL TV 9 Adame Cellę i otrzymał za ten występ dodatkowy bonus.

Potem jednak nie wygrał już ani razu, przegrywając na ostatniej gali UFC Fight Night w Sztokholmie z naszym Krzyśkiem Jotką.

Jotko przepraszał w niedawnym wywiadzie dla portalu MMAnia.pl za to, że prawdopodobnie przez niego Troeng pożegna sie z Ultimate Fighting Championship. Polski wojownik nawet nie przypuszczał, że tak naprawdę zakończył karierę Szweda w MMA.

JAM

Opublikowano: 2014-10-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również