Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Walka Chael Sonnen vs. Jon Jones w kwietniu 2013

ufc-walka-chael-sonnen-vs-jon-jones-w-kwietniu-2013

Jon Jones wraca do miejsca, w którym zdobył mistrzostwo wagi półciężkiej. Jego pojedynek z Chaelem Sonnenem odbędzie się bowiem 27 kwietnia 2013 w Prudential Center w Newark, w New Jersey. I będzie to jedna z kolejnych, numerowanych gal w historii UFC.

Warto również dodać, że szefowie Ultimate Fighting Championship zapowiedzieli właśnie, że w 2013 roku odbędą się cztery kolejne gale z cyklu UFC on FOX, w tym pierwsza z nich w styczniu w Chicago, oraz UFC on FUEL TV w lutym, która zostanie zorganizowana poza USA.

Pojedynek Jona Jonesa (16-1 MMA, 10-1 UFC) i wskakującego do kategorii półciężkiej Chaela Sonnena (28-12-1 MMA, 6-5 UFC) będzie zwieńczeniem rywalizacji dwóch drużyn, prowadzonych przez obu tych wojowników podczas The Ultimate Fighter 17, którego premiery możemy spodziewac się w styczniu przyszłego roku.

Jones - choć nie wiadomo czy jest sens to przypominać - nie znalazł jak dotąd pogromcy (przegrał tylko raz w historii przez dykwalifikację). Tytuł wywalczył po pobiciu w New Jersey Mauricio "Shoguna" Ruy na UFC 128 w marcu 2011. No a potem pod jego naporem padali Quinton "Rampage" Jackson (UFC 135), Lyoto Machida (UFC 140), Rashad Evans (UFC 145) i Vitor Belfort (UFC 152).

Natomiast "wielka gęba" Sonnen po raz ostatni walczył o tytuł kategorii średniej z Andersonem Silvą i przegrał. Po tym wydarzeniu ogłosił przenosiny do wagi półciężkiej. Wstępnie planowano, że jego pierwszym rywalem w nowej dywizji będzie Forrest Griffin. Sonnen jednak, na okrągło prowokujący i podpuszczający Jonesa, swoim głośnym paplaniem wykrzyczał sobie w końcu stanowisko trenera TUF i pojedynek o mistrzowski pas.

WOJ

Opublikowano: 2012-11-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również