Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Walka Jędrzejczyk vs. Kowalkiewicz na horyzoncie. WIDEO

ufc-walka-jedrzejczyk-vs-kowalkiewicz-na-horyzoncie-wideo

O tym pojedynku mówiło się - przede wszystkim w Polsce - od dłuższego czasu, zanim jeszcze nawet Karolina Kowalkiewicz znalazła się w największej organizacji MMA na świecie. Teraz jego przygotowanie staje się coraz realniejsza. Choć, dodajmy, daleka jeszcze droga do tego, by oficjalnie tę walkę ogłoszono.

Po ostatnim zwycięstwie Kowalkiewicz nad Rose Namajunas wszystkie amerykańskie media podchwyciły temat rzucony przez łodziankę, która stwierdziła że jest gotowa na potyczkę z Jędrzejczyk i ma nadzieję, że mistrzyni także czuje się na siłach, by z nią zawalczyć.

Podczas konferencji prasowej po UFC 201 wiceprezydent UFC Dave Sholler przyznał, że koncepcja boju dwóch Polek ma sens, choć sam pomysł wymaga jeszcze dopracowania.

Dana White natomiast, w rozmowie z telewizją FOX przyznał, że ewentualna konfrontacja Jędrzejczyk z Kowalkiewicz to zestawienie, któe "mogłoby mieć sens np. w Polsce".

Choć więc na razie poruszamy się tylko w sferze spekulacji, widac wyraźnie że opcja podobnej walki jest brana pod uwagę.

Przypomnijmy, że Karolina Kowalkiewicz pokonała na UFC 201 bardzo groźną Rose Namajunas i znalazła się teoretycznie o krok od boju o pas, o którym mówił w rozmowie przeprowadzonej z polską zawodniczką w Oktagonie także Joe Rogan.

Niepokonana w MMA była mistrzyni KSW stwierdziła natomiast, że kiedyś Joanna Jędrzejczyk mówiła, iż nie jest ona na jej poziomie. Teraz - zapewniła Kowalkiewicz - na pewno może już bić się o tytuł, np. w Nowym Jorku. I dodała, że być może polska mistrzyni wagi słomkowej UFC boi się z nią zmierzyć.

Zróbmy to: polish power vs. polish power - stwierdziła Kowalkiewicz.

Joanna Jędrzejczyk natomiast, w niedawnym obszernym wywiadzie dla naszego portalu, potwierdziła że chętnie stoczy w 2016 roku jeszcze jeden pojedynek, np. w Nowym Jorku, jednak jej rywalką raczej nie będzie Kowalkiewicz.

Zawodniczka Berkutu Arrachion Olsztyn sugerowała, że szansę odebrania jej pasa może dostać Namajunas, o ile pokona najbliższą rywalkę. Kowalkiewicz natomiast, nawet jeśli zwycięży, takiej szansy najprawdopodniej w tym roku nie dostanie.

JAM

Karolina Kowalkiewicz w chwilę po zwycięstwie nad Namajunas:

Joanna Jędrzejczyk m.in. o ewentualnym pojedynku z Karoliną Kowalkiewicz:

Opublikowano: 2016-07-31

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również