Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC wydała 2 miliony dolarów na walkę o MMA w stanie Nowy Jork

ufc-wydala-2-miliony-dolarow-na-walke-o-mma-w-stanie-nowy-jork

Historia lubi się powtarzać, choć - co do tego nie mamy watpliwości - włodarze UFC na pewno bardzo nie lubili tego, że była aż tak powtarzalna.

Szefowie Ultimate Fighting Championship przez dziewięć lat wydeptywali ścieżki w Albany, aby przywrócić w stanie Nowy Jork możliwość organizowania gal MMA. I co roku próbowali zaklinać rzeczywistość, ogłaszając że mają w planach imprezę w zarezerwowanej już przez nich Madison Square Garden. Nic z tego jednak nie wynikało.

Wszystko z powodu wieloletniego zakazu organizowania widowisk MMA w stanie Nowy Jork, w którym po raz ostatni UFC gościła z galą nr 7 w Buffalo, w 1995 roku. Od tamtej pory mieszane sztuki walki miały w tamtych okolicach mocno pod górę.

Trenować je było wolno, lubić je było wolno, interesować się nimi było wolno, w telewizji nawet można je było oglądać. Ale już samemu wejść do klatki na walkę lub tę walkę zorganizować - tego to już nie było wolno. Bo takie przepisy wprowadzono tam za czasów rządów Geroge'a Patakiego. 

Choć - dodajmy - wiele mówiono o nielegalnych galach i "czarnym rynku" MMA w Nowym Jorku. Tyle że oficjalnie nikt nikogo ponoć za ręke nie złapał.

UFC od lat walczyła o zmianę bardzo bolesnych dla niej przepisów, odbierających jej możliwość zarabiania grubych milionów dolarów. Bezskutecznie, aż do tego roku.

Jak ujawnił właśnie jeden ze współwłaścicielii Ultimate Fighting Championship, Lorenzo Fertitta, na poczet walki o MMA w stanie Nowy Jork UFC wydała łącznie ponad dwa miliony dolarów. Dużo to czy mało? Zależy jak patrzeć.

Biorąc pod uwagę ile pieniędzy jest do zgarnięcia dzieki otwarciu stanu Nowy Jork na MMA podana kwota wielkiego wrażenia na nikim robić nie powinna.

Aczkolwiek, zaznaczmy, była to jednak pewna inwestycja. Nie ma jednak wątpliwości, że okaże się ona bardzo opłacalna.

JAM

Opublikowano: 2016-03-30

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również