Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC zapowiedziała na kwiecień 2016 galę w Nowym Jorku

ufc-zapowiedziala-na-kwiecien-2016-gale-w-nowym-jorku

Historia lubi się powtarzać, choć - co do tego nie mamy watpliwości - włodarze UFC na pewno bardzo nie lubią tego, że jest aż tak powtarzalna.

Szefowie Ultimate Fighting Championship ogłosili właśnie, że - po raz kolejny - zarezerwowali Madison Square Garden na miejsce swojego eventu, tym razem zaplanowanego na 23 kwietnia 2016. Najpewniej będzie to UFC 198, a w karcie walk owej gali zobaczymy ponoć najlepszych z najlepszych.

No właśnie... Czy faktycznie ich zobaczymy? A dokładniej: czy zobaczymy największe gwiazdy UFC, jak chcę tego władze największej organizacji MMA na świecie, walczące w Nowym Jorku? Nie pierwszy to już bowiem raz, gdy UFC zaprasza do tego miasta i do tego stanu na swoją imprezę. Jak dotąd jednak zawsze musiała te zaproszenia na koniec odwoływać.

Wszystko z powodu wieloletniego zakazu organizowania widowisk MMA w stanie Nowy Jork, w którym po raz ostatnio UFC gościła z galą nr 7 w Buffalo, w 1995 roku. Od tamtej pory mieszane sztuki walki mają w tamtych okolicach mocno pod górę. Trenować je wolno, lubić je wolno, interesować się nimi wolno, w telewizji nawet oglądać je wolno. Ale już samemu wejść do klatki na walkę lub tę walkę zorganizować - tego to już nie wolno.

UFC od lat walczy o zmianę bardzo boelsnych dla niej przepisów, odbierających jej możliwość zarabiania grubych milionów dolarów. Jak na razie bezskutecznie. Ultimate Fighting Championship w oficjalnym komunikacie poinformowała, że po raz kolejny podjęła kroki prawne mające pomóc jej w zniesieniu bardzo krzywdzącego ją zakazu.

I po raz kolejny próbuje zaklinać rzeczywistość, ogłaszając datę pierwszej gali UFC w Nowym Jorku.

Dana White & Company od lat stosują podobne zabiegi. Dotychczas były one nieskuteczny. Czy tym razem coś sie zmieni? I czy faktycznie zobaczymy galę UFC w legendarnej Madison Square Garden?

Czas pokaże. Jesli nie, to pewnie w 2016 roku pierwsza gala Ultimate Fighting Championship zostanie zapowiedziana na 2017 rok. I tak do skutku.

JAM

Opublikowano: 2015-09-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również