Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Walka Anderson Silva vs. Uriah Hall szykowana na UFC 198

walka-anderson-silva-vs-uriah-hall-szykowana-na-ufc-198

Bardzo ciekawe informacje pojawiły się dziś na barazylijskich i amerykańskich portalach sportowych. Do rozpiski UFC 198, zaplanowanej na 14 maja 2016 w Kurytybie, zostanie niebawem dodana oficjalnie walka Anderson Silva (33-7, 1 NC MMA; 16-3, 1 NC UFC) vs. Uriah Hall (12-6 MMA, 5-4 UFC), a więc pojedynek w którym zmierzą się dwaj wojownicy ze ścisłej czołowki rankingu wagi średniej UFC.

Uriah Hall - przypomnijmy - w czerwcu ubiegłego roku miał bić się z Krzysztofem Jotką na UFC Fight Night 69 w Berlinie. "Primetime" miał zastąpić w walce z Polakiem kontuzjowanego Dereka Brunsona.

Sam jednak ostatecznie także nie pojawił się w Niemczech z powodu kłopotów z dokumentami. Polski wojownik, który przed galą zjawił w stolicy Niemiec, by zrobić wagę i udowodnić swoją gotowość do wejścia do klatki, miał założoną nawet specjalnie wyszykowaną na tę okazje koszulkę, na której pojawiło się wezwanie do pomocy w poszukiwaniach zaginionego przeciwnika.

No i ten niedługo potem się odnalazł, choć w zupełnie innym miejscu i czasie niż spodziewał się tego "Dżotko". Wstępnie bowiem czołowy, polski reprezentant mieszanych sztuk walki zapowiadał w rozmowie z portalem MMAnia.pl, że możliwe jest przeniesienie jego potyczki z Hallem na UFC 190 do Brazylii.

Plany te jednak uległy zmianie. I Hall, były doskonały kick-bokser, mający na koncie efektowny nokaut na Adamie Celli z rywalizacji w TUF 17, pognał do Nashville, czyli amerykańskiej stolicy country, by rozbić w proch i pył Oluwale Bambgose, co pozwoliło mu zapomnieć o porażce z Rafaelem Natalem, która przytrafiła mu się na UFC 187 po trzech kolejnych zwycięstwach.

Po zdemolowaniu urodzonego na Bronksie rywala Hall stoczył jeszcze dwie walki. Najpierw podtrzymał dobrą passę i pokonał w efektowny sposób zniszczył Gegarda Mousasiego, by niedługo potem - godząc się na kolejną walkę po ledwie półtoramiesięcznej przerwie - zostać pokonanym przez Roberta Whittakera na UFC 193.

Dla "Spidera" natomiast występ w Kurytybie byłby powrotem do Oktagonu po długim okresie odbywania kary za stosowanie dopingu oraz po pojedynku, który śmiało można uznać za jeden z najbardziej kontrowersyjnych w historii UFC.

Doszło do niego - przypomnijmy - na UFC Fight Night 84 w Londynie. To co wydarzyło się pod koniec trzeciej rundy potyczki Silvy z Michaelem Bispingiem do tej pory budzi gorące spory i dyskusje.

Po kolei jednak. Tuż przed końcem wspomnianego starcia Bisping wypluł ochraniacz na zęby. Ponieważ po wcześniejszych akcjach Brazylijczyka "The Count" był w poważnych tarapatach, zdarzenie to nie powinno specjalnie dziwić. Tyle, że stojąc przy siatce Anglik postanowił w pewnym momencie zwrócić uwagę Herba Deana na ten fakt.

Wykorzystał to Silva i potężnym kolanem powalił Bispinga na ziemię. Po czym "Pająk" rozpoczął świętowanie. Uznał bowiem, że jest po wszystkim i że jego rywal został znokautowany.

Tymczasem wcale tak się nie stało. Dean nie ogłosił zakończenia boju. Niedowierzający temu, co się dzieje "Spider", siedząc już okrakiem na klatce i wykonując gesty zwycięstwa, zaczął bezradnie rozkładać ręce.

Decyzja sędziego była jednak jednoznaczna: walczymy dalej!

Co oznaczało dla Silvy konieczność dalszego toczenia walki. Walki - dodajmy - w której, choć mocno porozbijał Bispinga, wcale nie był zdecydowanie lepszy. Sędziowie ostatecznie i jednogłośnie orzekli, że w tym boju lepszy był Anglik.

Tuż po tym wydarzeniu "Pająk" nazwał londyńską przygodę wielkim skandalem oraz dopytywał sie na portalach społecznościowych, czy jemu - aby wygrac przed czasem - potrzebne jest zaświadczenie o zabiciu przeciwnika.

Tak czy inaczej były mistrz wagi półśredniej nie odniósł (oficjalnie) zwycięstwa od lipca 2013. Czy uda mu sie pokonać Halla? I czy ewentualnie obejrzymy w przyszłości drugi bój Silvy z Bispingiem?

Pożyjemy, zobaczymy.

JAM

Opublikowano: 2016-03-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również