Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Walka MMA Juri Dobko vs. Dawid Mora na gali FEN 6 we Wrocławiu

walka-mma-juri-dobko-vs-dawid-mora-na-gali-fen-6-we-wroclawiu

Organizacja Fight Exclusive Night ogosia kolejny pojedynek nadchodzącej gali FEN 6, która odbędzie się w piątek, 6 marca 2014, we wrocławskiej hali „Orbita”. W walce na zasadach MMA w kategorii ciężkiej zmierzą się dwaj potężni zawodnicy: Dawid Mora (2-1 MMA) z Zielonej Góry i Yuri Dobko (3-1 MMA) z Grodna na Białorusi.

29-letni Dawid Mora trenujący pod okiem mistrza świata ickboxingu Tomasza Makowskiego w Max Boxing Klub, świetnie debiutował w MMA podczas gali FEN 3 we Wrocławiu pokonując szwedzkiego zawodnika Leo Kostica.

W swoim drugim występie Mora zmierzył się z Michałem Wlazło na FEN 4 w Sopocie, uznaną przez wielu za najlepszy pojedynek MMA w Polsce w 2014 roku. Polski fighter ma też za sobą walkę na zasadach K-1. Teraz ma szansę po raz trzeci wystąpić i zwyciężyć z niezwykle silnym i doświadczonym rywalem z Białorusi.

Białorusin, Yuri Dobko to nie tylko fighter MMA, ale także zawodnik zapasów i kilku kickboxerskich formuł. Jako zapaśnik klasyczny był medalistą mistrzostw Europy. Także w Sambo i chińskiej Sanda zdobywał tytuł mistrza Białorusi.

Co ciekawe w MMA debiutował we Wrocławiu w 2010 roku pokonując przed czasem potężnego Jacka Piersiaka. W ostatnim występie w Polsce na zasadach K-1 w listopadzie 2014 znokautował silnego Tomasza Klimiuka na gali East Side Fight 1.

Dobko ma za sobą walki na rosyjskich galach Tatneft Cup, Oplot Challenge i M-1 Global. Yuri trenuje w słynnym Best Gym Grodno pod okiem trenera Alfita Hakova. Mierzy 190 cm i waży ponad 110 kg.

To na pewno pojedynek na jaki czekają wszyscy wielbiciele mocnych ciosów. Dawid Mora przyzwyczaił wszystkich do tego, iż toczy nieprawdopodobnie widowiskowe pojedynki, które zapadają w pamięci. Dobko to rywal, który postawi mu najtrudniejsze warunki w karierze. To będzie test dla nich obu i nie podejmę się typowania kto wygra. Sercem jestem za Polakiem, ale tak silnego rywala jak Dobko, zielonogórzanin jeszcze nie spotkał. Ja stawiam na dobrą walkę i niech wygra lepszy - powiedział Paweł Jóźwiak, prezes organizacji Fight Exclusive Night.

Oficjalna informacja organizatorów

Opublikowano: 2015-02-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również