Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Werdum zamierza powalczyć o zmianę werdyktu boju z Overeemem

werdum-zamierza-powalczyc-o-zmiane-werdyktu-boju-z-overeemem

Fabricio Werdum podczas niedawnej UFC 213 stoczył trzeci w historii pojedynek z Alistairem Overeemem. Były mistrz wagi ciężkiej Ultimate Fighting Championship oficjalnie przegrał tę potyczkę większościową decyzją sędziów.

W opiniu wielu widzów i samego zainteresowanego decyzja sędziów była jednak rażąco niesprawiedliwa. "Vai Cavalo" twierdzi bowiem, że był lepszy w pierwszej i trzeciej rundzie boju z Holendrem (w trzecim starciu Overeem zaliczył nawet nokdaun), natomiast przegrał rundę drugą.

I dlatego Werdum postanowił złożyć w Sportowej Komisji Stanu Nevada odwołanie od sędziowskiego werdyktu. Brazylijczyk będzie domagał się zmiany wyniku walki, gdyż - jak wyjaśnił - porażka w UFC 213 nie powinna widnieć w jego rekordzie.

Obiektywnie trzeba jednak powiedzieć, że szanse na powodzenie całego przedsięwzięcia są bardzo małe. Rzadko kiedy bowiem w podobnych sytuacjach zmieniany jest sędziowski werdykt. Tym bardziej, że akurat w przypadku pojedynku Werduma z Overeemem głosy obserwatorów były podzielone i nie wszyscy zgadzali się z tym, że sędziowie popełnili błąd. Dana White na przykład, choć nie był zachwycony postawą Overeema, wyraźnie zaznaczył że o skandalu nie ma mowy i Werdum niepotrzebnie się piekli.

Tak czy inaczej 39-letni brazylijski wojownik zamierza spróbować przy zielonym stoliku przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. A kolejną walkę chce stoczyć w listopadzie 2017. Na razie zamierza zorganizować sobie konkretne wakacje i jak najwięcej czasu poświęcać rodzinie.

Opublikowano: 2017-07-11

Komentarze

av

Jak dla mnie to powinien być remis; pierwsza runda remisowa, druga 10-9 dla Overeema, trzecia 10-9 dla Werduma. Nie znam statystyk w liczbach, jednak sądzę, że walka wyrównana.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również