Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Wielki weekend z UFC tylko w Extreme Sports Channel. Trzy gale na żywo

wielki-weekend-z-ufc-tylko-w-extreme-sports-channel-trzy-gale-na-zywo

Już jutro, tj. w piątek 11 grudnia, o 4 rano na ringu zobaczymy damskie starcie - Rose Namajunas vs. Paige VanZant.

Amerykanka VanZant, na początku swojej zawodowej kariery zawodniczka Invicta FC, od 2012 roku walczy w kategorii mieszanych sztuk walki UFC w wadze piórkowej. Do tej pory, na siedem stoczonych walk, przegrała tylko jedną - w styczniu 2013 roku pokonała ją Tecia Torres. Namajunas to Amerykanka, która swoją karierę w MMA zaczęła jako amatorka w 2010 roku.

Do UFC dołączyła rok później niż VanZant. Na sześć dotychczas stoczonych pojedynków przegrała dwa, z czego jeden z nich także z Torres. Te dwie, reprezentujące podobny poziom zawodniczki, pierwszy raz spotkają się na ringu podczas UFC Fight Night w Las Vegas.

Ponadto tej samej nocy w karcie głównej będziemy mieli okazję zobaczyć: Jim Miller vs. Michael Chiesa, Sage Northcutt vs. Cody Pfister oraz Elias Theodorou vs. Thiago Santos.

***

W nocy z 11 na 12 grudnia o 4:00 Extreme Sports Channel zaprasza na spotkanie Frankie Edgar vs. Chad Mendes.

Frankie „The Answer” Edgar to zawodnik wagi lekkiej, który niespodziewanie pokonał BJ Penna podczas gali Mistrzostw UFC 112. Przez niektórych jego wygrana uważana była za kontrowersyjną, jednak Edgar potwierdził swój status broniąc mistrzostwa i ponownie wygrywając z Pennem podczas gali UFC 118. Obecnie, jako zawodnik wagi piórkowej, zyskał na swoim koncie trzecią już wygraną z Pennem. Mendes jest byłym mistrzem NCAA (National Collegiate Athletic Association), który awansował na mistrza mieszanych sztuk walki i jest obecnie zawodnikiem wagi piórkowej oraz trzykrotnym pretendentem do pasa w tej kategorii. Tych dwóch zawodników po raz pierwszy skrzyżuje rękawice podczas The Ultimate Fighter 22 Live Finale w Las Vegas.

Ponadto tej nocy w karcie głównej zobaczymy następujące walki: Edson Barboza vs. Tony Ferguson, Joe Lauzon vs. Evan Dunham oraz Ryan LaFlare vs. Mike Pierce.

***

W nocy z 12 na 13 grudnia o 4:00 Extreme Sports Channel pokaże długo wyczekiwaną potyczką Jose Aldo vs. Conor McGregor. Do starcia tych dwóch zawodników miało dojść 11 lipca, jednak ze względu na kontuzję żeber Aldo zastąpił Chad Mendes, który został znokautowany przez McGregora pod koniec drugiej rundy.

Jose „Junior” Aldo to zawodnik, który od dziesięciu lat nie przegrał ani jednej walki, a w tym czasie zyskał na koncie osiemnaście zwycięstw z rzędu. Ogólny bilans wszystkich jego walk to dwadzieścia pięć wygranych i tylko jedna przegrana. Mimo dużej częstotliwości doznawanych przez niego kontuzji (walka z udziałem Brazylijczyka była przekładana już po raz szósty w historii), jest zdecydowanym faworytem w tym starciu. Irlandczyk Conor „The Notorious” McGregor, mimo ostatniego zwycięstwa i otrzymania tymczasowego pasa mistrzowskiego oraz wygranych czternastu walk z rzędu, ma przed sobą pojedynek z godnym rywalem.

To będzie prawdziwa próba sił w walce o pas mistrza świata w wadze piórkowej. Czyja dobra passa zostanie przerwana? Widzowie przekonają się już w ten weekend podczas UFC:194 w Las Vegas.

Tej samej nocy w karcie głównej walczyć będą także: Chris Weidman vs. Luke Rockhold, Ronaldo Souza vs. Yoel Romero, Demian Maia vs. Gunnar Nelson oraz Max Holloway vs. Jeremy Stephens.

 • UFC FIGHT NIGHT: VANZANT vs. NAMAJUNAS w nocy z 10 na 11 grudnia o 4:00. Powtórki: 11 grudnia o 22:00, 16 grudnia o 21:00 i 19 grudnia o 23:00.
 • THE ULTIMATE FIGHTER FINALE: EDGAR vs. MENDES - w nocy z 11 na 12 grudnia o 4:00. Powtórki: w nocy z 12 na 13 grudnia o 00:00, 15 grudnia o 21:00 i 17 grudnia o 23:00.
 • UFC 194: ALDO vs. MCGREGOR - w nocy z 12 na 13 grudnia o 4:00. Powtórki: 13 grudnia o 21:00, 14 grudnia o 21:00 i 18 grudnia o 22:00.

Opublikowano: 2015-12-10

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również