Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Will Brooks podpisał kontrakt z UFC, zawalczy z Rossem Pearsonem

will-brooks-podpisal-kontrakt-z-ufc-zawalczy-z-rossem-pearsonem

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Will Brooks (17-1 MMA, 0-0 UFC) toczył zacięty, pięciorundowy pojedynek z Marcinem Heldem (22-4 MMA, 11-3 Bellator), którego stawka był należący do Amerykanina mistrzowski tytuł w wadze lekkiej organizacji Bellator.

Niedługo potem Brooksowi wygasł kontrakt z organizacją Scotta Cokera. Obie strony postanowiły go nie przedłużać. W związku z tym, jako "wolny zawodnik", 29-letni wojownik zdecydował sie podpisać umowę z UFC. Debiut Brooksa w największej organizacji MMA na świecie nastąpiu podczas finałowej gali TUF 23. Na jego rywala został wyznaczony Ross Pearson (19-10 MMA, 11-7 UFC).

Brooks, licząc zwycięstwo nad Marcinem Heldem, stoczył ostatnio w Bellatorze osiem wygranych walk z rzędu i jest niepokonany od lutego 2013 roku.

Najnowszy nabytek Ultimate Fighting Championship wywalczył mistrzowski pas organizacji Bellator po pokonaniu w 2014 roku nad Michaelem Chandlerem. Brooks dwukrotnie bronił tytułu: najpierw w boju z Dave'em Jansenem, którego niedawno pokonał Marcin Held, a potem we wspomnianej potyczce z Polakiem.

Pearson natomiast, który wstępnie miał walczyć 8 lipca 2016 na TUF 23 Finlae z Jamesem Krause'em, stanie teraz przed dużo poważniejszym wyzwaniem. I spróbuje odnieść drugie zwycięstwo z rzędu po tym, jak udało mu się - niejednogłośną decyzja sędziów - pokonać na UFC Fight Night 85 Chada Laprise.

Pearson, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników walczących w UFC, mający za sobą wiele, nie tylko sportowych, wzlotów i upadków, w ostatnich latach udane występy przeplatał bardzo nieudanymi.

Tak czy inaczej bezkompromisowy Anglik, związany z UFC od 2009 roku, na pewno i tym zrobi wszystko, by pokonać cenionego rywala.

Pytanie tylko czy "zrobienie wszystkiego" wystarczy mu, by wygrać z Brooksem.

JAM

 

 

 

 

Opublikowano: 2016-06-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również