Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


WSOF 16 z walkami Palhares vs. Fitch i Gaethje vs. Guillard

wsof-16-z-walkami-palhares-vs-fitch-i-gaethje-vs-guillard

Kolejną, ciekawą galę planują przygotować Ray Sefo & Co 27 grudnia 2014. Na imprezie tej, czyli na WSOF 16, znów mają pojawić się dobrze nam znani panowie, których jeszcze do niedawna oglądaliśmy w UFC.

I tak - w pierwszej, planowanej potyczce - mistrz kategorii półśredniej WSOF, niegdyś rywal Tomasza Drwala w Ultimate Fighting Championship, Rousimar Palhares (16-6 MMA, na zdjęciu) ma bić się z  Jonem Fitchem (26-6-1 MMA). Będzie to pojedynek wieczoru grudniowej gali.

Warto dodać, że to już trzecia próba doprowadzenia do tej potyczki. Najpierw wspomniane zestawienie wymyślono na lipiec tego roku, ale z powodów rodzinnych wycofał się z niego Brazylijczyk. Miesiąc później, choć zakładano iż to dobry termin, także ostatecznie do walki Palhares vs. Fitch nie doszło. Jest więc nadzieja, że uda się nam obejrzeć ją tym razem.

W drugim boju, mającym być atrakcją WSOF 16, zobaczymy mistrza wagi lekkiej Justina Gaethje (12-0 MMA), który zamierza bronić tytułu w pojedynku z Melvinem Guillardem (32-13-2 MMA).

Palhares zadebiutował w World Series of Fighting w marcu 2014 i od razu, na starcie, poddał w pierwszej rundzie byłego czempiona Steve'a Carla. Brazylijski wojownik karnie stracił zatrudnienie w UFC po tym, jak w debiucie w wadze półśredniej już w 31 sekundzie zmusił do odklepania Mike'a Pierce'a, po raz kolejny zbyt długo wyciągając przy okazji technikę (tak było też m.in. w przypadku rywalizacji z Tomkiem Drwalem).

Fitch natomiast to jeden z najbardziej niespodziewanie zwolnionych fighterów przez UFC, który stracił kontrakt po przegranej z Demianem Maią. Po porażce w pierwszym pojedynku dla WSOF wygrał dwa kolejne, w tym ostatni z Dennisem Hallmanem.

Niepokonany Gaethje podczas niedawnej WSOF 11 pokonał Nicka Newella (to ten zawodnik walczący bez prawej dłoni) i przedłużył znakomitą passę w MMA. Warto dodać, że mistrz World Series of Fighting dziesięć z dwunastu występów kończył przez KO lub TKO.

Na koniec słów kilka o Melvinie Guillardzie, który na WSOF 11 był lepszy od Gesiasa Cavalcante. Po raz pierwszy pojawił się

Dla Guillarda był to pierwszy bój po zwolnieniu z Ultimate Fighting Championship, w której zadebiutował w listopadzie 2005 i zapracował na rekord 13-9, 1 NC. Jednak z ostatnich siedmiu walk w największej organizacji MMA na świecie 31-letni "The Young Asassin" wygrał jedynie dwie, co zaowocował pożegnaniem z UFC.

Oraz szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa WSOF.

WOJ/mmajunkie.com

Opublikowano: 2014-08-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również