Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


WSOF 4. Jan Błachowicz: nie będzie walki z Johnsonem. Czekam na UFC

wsof-4-jan-blachowicz-nie-bedzie-walki-z-johnsonem-czekam-na-ufc

Jan Błachowicz na swoim oficjalnym, facebookowym profilu, wyjaśnił powody dla których ostatecznie nie zobaczymy go w organizacji World Series of Fighting: Chciałbym oficjalnie wyjaśnić powody, dla których moja walka podczas gali World Series of Fighting, planowana na wrzesień tego roku, niestety nie odbędzie się.

Pierwotnie moim rywalem miał być, uznany w świecie MMA, Anthony Johnson, mający za sobą występy w UFC.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Johnson na wspomnianej gali w Atlantic City, rzekomo ma zmierzyć się z Mike Kyle'em. Prawdopodobnie nawet do tego pojedynku dojdzie, gdyż zawirowania przy rywalu Johnsona, według moich przemyśleń, wynikały z chęci wywołania na mnie presji podpisania nowego kontraktu jeszcze przed debiutem w WSOF.

Pierwotnie bowiem kontrakt dotyczył jednego pojedynku, który w przypadku wygranej nad Johnsonem, mocno przybliżyłby mnie do realizacji mojego życiowego celu i marzenia, czyli kontraktu z UFC. Strona WSOF postawiła jednak warunek, że kontrakt musi zostać zmieniony na minimum 4 pojedynki z wyłącznością. To oznaczałoby przynajmniej trzy kolejne lata czekania na upragniony debiut w UFC.

Z dniem pierwszego lipca rozpocząłem przygotowania do wrześniowej walki. Obecnie czuję się oszukany przez WSOF, zarówno sportowo jak i finansowo. Planowana walka na KSW 24 została przesunięta w czasie z powodu walki w Stanach Zjednoczonych. Teraz zostałem bez możliwości sprawdzenia się w ringu czy klatce, z czego jestem bardzo niezadowolony. Przygotowania koncentruję teraz na pomocy mojemu klubowemu koledze, Danielowi Omielańczukowi, w budowaniu formy przed jego debiutem w UFC.

Udowodnię szefom organizacji WSOF, że popełnili błąd. Znam swoją wartość i pokażę dobrymi występami podczas gal KSW, że zasługuje na szansę sprawdzenia się w elicie tego sportu. MMA jest całym moim życie. Nie zrezygnuje z marzeń. Trzymajcie kciuki za moje walki podczas KSW i - mam nadzieję - niebawem również w UFC.

Ze sportowym pozdrowieniem
Jan Błachowicz

A TUTAJ komentarz Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego do całej sprawy

Grafika: Paweł "Paulnajman" Najmanowicz

Opublikowano: 2013-07-15

Komentarze

av

GO JAnek

av

Błachowicz ma umiejętności, ale daje nudne walki i nie ma charyzmy, nie wiem może Materla powinieni nauczyć go jak dawać dobre walki i jak uzyskać charyzmę, jeżeli w ogóle to jest możliwe

av

Straszny drewniak z tego Błachowicza.Na ringu jest sztywny i nudny jak flaki z olejem a w UFC i tak nie ma szans.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również