Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Yushin Okami podpisał kontrakt z World Series of Fighting

yushin-okami-podpisal-kontrakt-z-world-series-of-fighting

Yushin Okami (29-8 MMA, 13-5 UFC) podpisał kontrakt z World Series of Fighting. Japończyk ma zadebiutować w organizacji należącej do Raya Sefo na początku 2014 roku.

32-letni Japończyk spędził w Ultimate Fighting Championship siedem lat. Z czterech stoczonych ostatnio pojedynków wygrał trzy. Pokonał Hectora Lombarda, Alana Belchera i Buddy'ego Robertsa.

Okami występował po raz ostatni 4 września 2013, na UFC Fight Night 28, czyli podczas tej samej gali, na któej debiutował Piotr Hallmann. Przegrał wtedy już w pierwszej rundzie przez TKO z Ronaldo "Jacare'em" Souzą.

W sierpniu 2011 roku Okami stoczył najważniejszy bój w swojej karierze. Zmierzył się bowiem z Andersonem Silvą. Mimo usilnych starań "Thunder" nie był jednak w stanie odebrać tytułu "Pająkowi", który ostatecznie znokautował Japończyka w drugiej rundzie.

Najbardziej spektakularną wpadkę Okami zaliczył troche później, bo w lutym 2012, na UFC 144. Bił się podczas tej gali z Timem Boetschem i przez dwie rundy bezwzględnie dominował w Oktagonie. Poniżał, obijał, niszczył i ośmieszał rywala aż wreszcie ten, na początku trzeciego starcia, niespodziewanie trafił japońskiego wojownika. Co suma sumarum doprowadziło do znokautowania Okamiego.

Właśnie "szklana szczęka" i mocno "zapaśniczy" styl walki zniechęcały wielu fanów UFC do Okamiego.

Z drugiej strony był on jednym z najbardziej bezkompromisowych zawodników UFC. Dana White, który pozbył się teraz Okamiego, powiedział o nim kiedyś że to najlepszy Japończyk, jaki trafił do jego federacji.

Japoński wojownik w większości rankingów plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników MMA wagi średniej na świecie.

WOJ

Opublikowano: 2013-10-14

Komentarze

av

22 letni? :D hehhe

av

@mario:
Oj, no dobra, 32-letni ;-)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również