Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Zapaśnik Damian Janikowski brązowym medalistą igrzysk! WIDEO

zapasnik-damian-janikowski-brazowym-medalista-igrzysk-wideo

Damian Janikowski zdobył brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym podczas igrzysk w Londynie. W walce o trzecie miejsce Polak pokonał Francuza Melonina Noumonviego 3:0! Dokonał tego w wielkim stylu.

Pierwszą rundę wygrał wrocławianin, choć nie widzieliśmy w niej efektownych akcji. W drugiej także brakowało spektakularnych ataków. Do czasu jednak. Gdy Noumnovi znalazł się w parterze, Janikowski zdołał go uchwycić i po niezwykle efektownym wynoszeniu pokonał rywala, co dało mu brązowy medal.

"Jest medal, jest dobrze :) Po raz pierwszy dla polskich zapasów od Atlanty. Dziękuję wszystkim za doping i ciepłe słowa! Pozdrowienia z Londynu!!!" - napisał na swoim facebookowym profilu brązowy medalista olimpijski.

"Wspaniałe emocje, najpiękniejsze walki podczas tego turnieju. Życzę, że jak już zakończysz karierę w zapasach, zobaczymy się w MMA. Dziękuję za ten niezapomniany wieczór!" - napisał, także na Facebooku, Jan Błachowicz, mistrz federacji KSW w wadze półciężkiej.

Wcześniej Janikowski pokonał brązowego medalistę olimpijskiego z Pekinu i triumfatora mistrzostw świata z 2009 roku w tej samej kategorii Turka Nazamiego Avlucę, Austriaka Amera Hrustanovicia oraz Kubańczyka Enrique Shorey'a Hernandeza, którego rozłożył na łopatki.

W półfinale, niestety, wrocławianin nie dał rady Karamowi Mohamedowi Gaberowi Ibrahimowi, mimo że wygrał pierwszą rundę.

To pierwszy zapaśniczy medal olimpijski dla Polski od 1996 roku, kiedy to zdobyliśmy cztery krążki. W Atlancie po złoto sięgali Włodzimierz Zawadzki, Andrzej Wroński i obecny trener Janikowskiego w kadrze Ryszard Wolny. Brąz wywalczył wtedy Józef Tracz.

Dotychczas polscy zapaśnicy przywieźli z igrzysk 25 medali (5 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych).

My zapraszamy do obejrzenia sylwetki Damiana Janikowskiego, stworzonej przez telewizję Orange sport jeszcze przed igrzyskami.

WOJ

Opublikowano: 2012-08-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również