Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Ze Strikeforce do UFC. Voelker, Fodor i Green zmieniają barwy

ze-strikeforce-do-ufc-voelker-fodor-i-green-zmieniaja-barwy

Kolejni trzej zawodnicy (po Robbie'em Lawlerze, TUTAJ szczegóły) oficjalnie opuszczają szeregi likwidowanej organizacji Strikeforce i zasilają szeregi Ultimate Fighting Championship. W związku z tym UFC ogłosiła właśnie kolejne trzy nowe pojedynki, które zobaczymy podczas gal nr 156, 157 i 158.

UFC 158. Bobby Voelker vs. Patrick Cote

Zaczynamy od tej najodleglejszej imprezy, czyli UFC 158 (16 marca 2013, Montreal). To właśnie wtedy zadebiutuje w największej federacji MMA na świecie Bobby Voelker (24-8 MMA, 0-0 UFC), który zmierzy się z Patrickiem Cote (18-8 MMA, 5-8 UFC).

Voelker powraca do klatki po 20-miesięcznej przerwie. Ma za sobą trzy zwycięstwa z rzędu, w tym dwa efektowne triumfy nad Rogerem Bowlingiem. Trylogia Voelker vs. Bowling była jedną z najlepszych w historii MMA i na pewno jednym z ciekawszych pomysłów, jakie przyszły do głowy szefom Strikeforce w czasie, gdy jeszcze mieli nadzieję być konkurencją dla UFC.

"Vicious" od czasu trzeciej walki z Bowlingiem, w lipcu 2011, nie pojawiał się w oktagonie. Był co prawda w rozpisce gali zaplanowanej na listopad tego roku, jednak została ona odwołana. A Voelker, zamiast występu na ostatniej w historii imprezie Strikeforce w styczniu 2013 wybrał debiut na gali UFC.

Jego przeciwnik, Patrick Cote, stracił oponenta po tym, jak z drugiej walki z nim wycofał się, mający kłopoty z nerkami, Alessio Sakara. Cote po całym tym zamieszaniu postanowił ostatecznie przenieść się do wagi półśredniej (170 lbs.).

UFC 157. Caros Fodor vs. Sam Stout

Zanim w klatce pojawi się Voelker swój pierwszy pojedynek w UFC zaliczy mający za sobą sześć bojów w Strikeforce Caros Fodor (7-2 MMA, 0-0 UFC). Jego przeciwnikiem będzie doświadczony Sam Stout (18-8-1 MMA, 7-7 UFC). Obaj panowie będą się bili podczas UFC 157, 23 lutego 2013 w Anaheim.

"The Future" Fodor zajmuje się MMA  2009 roku. Zadebiutował w klatce w 2010 roku. W Strikeforce wygrał pięć kolejnych pojedynków, aż wreszcie w marcu tego roku znalazł pogromcę. W trzeciej rundzie poddał go na "Strikeforce" Tate vs. Rousey" Pat Healy.

TUTAJ rozpiska UFC 157.

UFC 156. Bobby Green vs. Jacob Volkmann

Bobby'ego Greena (19-5 MMA, 0-0 UFC, na zdjęciu), pięciokrotnego uczestnika gal Strikeforce, zobaczymy w Oktagonie UFC już na gali nr 156, w pojedynku z Jacobem Volkmannem (15-3 MMA, 6-3 UFC). Ta impreza odbędzie się 2 lutego 2013 w Las Vegas.

Pochodzący z Kalifornii wojownik, zanim w ubiegłym roku trafił do Strikeforce, z powodzeniem występował na galach organizacji King of the Cage. W pięciu pojedynkach dla tej federacji odniósł cztery zwycięstwa. Jedyną porażkę poniósl w debiucie, w lipcu 2011 z JZ Calvante.

Walczący zawodowo od 2007 roku rywal Greena, Jacob Volkman, wsławił się w ostatnim czasie nie tylko udanymi występami w Oktagonie (z ostatnich siedmiu pojedynków wygrał sześć). Zawodnik, mający pseudonim - nomen omen - "Christmas" wyróżnia się także bardzo klarownymi poglądami politycznymi. Kilkakrotnie w ostatnim czasie krytykował prezydenta Baracka Obamę.

TUTAJ rozpiska UFC 156.

JAM

Opublikowano: 2012-12-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również