Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Kończy się era

av

Taka mała refleksja. Otóż sportami walki interesuję się od blisko 14 lat. Pamietam czasy jak na eurosport w piątki leciało K-1 GP a tam walczyli tacy ludzie jak Peter Aerts, Mirko Cro Cop Filipovic, Ray Sefo, Remy Bonjasky , Semmy Schilt, Ernesto Hoost, Andy Hug, Mike Bernardo, Stefan Leko czy Jérôme Le Banner . To tylko kilka postaci, które na zawsze będą w mojej pamięci. I tak. Andy Hug zmarł w 2000 roku, ale mozna powiedzieć, że pozostali go w pewnym stopniu zastąpili w ringu. Mike Bernardo zmarł w 2012 roku. Zawodnik z pewnością bardzo ciężki do zastąpienia. 10 marca swoją karierę zakończy Mirko Filipović. Kończy się era ludzi, którzy byli bohaterami dla mojego pokolenia.
Macie jakieś wspomnienia z ich walk ?

av

Całą masę, właśnie próbuje to wszystko zebrac do kupy. I wrzuce to wszystko z przyjemności, fajnie ze stworzyleś ten temat. Z tych wszystkich mistrzów których wymieniłes mnie zawsze najabrdziej imponował Cro Cop. I o nim jakies stroy przygotuje, a co, wreszcie sie zebrałem na odwage i miejsce znalazłem, gdzie być może nikt mnie nie zlinczuje ;-) K-1 jest kultowe, to prawda. Jednak Mirco będzie dla mnie zawsze kims, kto w latach chwały Fedora w federacji PRIDE stoczył z nim walkę kapitalną i niepowtarzalną. Nie no, opisze to wszystko szeroko. Super, że w końcu bede mógł to zrobić. @Painkiller i inni, dawajcie swoje wspomnienia! Poczytałbym coś takiego!

av

@KoMMAndos w sumie z tych wszystkich co wymieniłem to też jakoś najbardziej lubię Cro Copa. Oczywiście nie ujmując nikomu innemu, bo byłoby to nie taktem. Dla mnie czasy świetności K-1 to był okres kiedy się kształtowałem. Pamiętam jak mialem do wyboru boks i karate. Stwierdziłem, że w K-1 kopią to idę na karate. I tak zostało do dziś xD Dlatego też bardzo cenię Andy Huga bo jako karateka strasznie dużo osiągnął w K-1. Tak na goraco ciężko mi pozbierać te wszystkie spomnienia z nimi. Ale z pewnością nie raz będę pisał o ich erze bo dla mnie to piękne czasy.

av

"Kończy się era ludzi, którzy byli bohaterami dla mojego pokolenia."

To też odejdź ;-)

Zaloguj lub zarejestruj się aby pisać na forum.