Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Tatuaże w MMA

av

Ostatnio ze świata MMA dochodzą do nas informacje, że zawodnicy mają problemy z powodu swoich tatuaży. Bodajże wczoraj pojawiła się informacja, że będzie „dochodzenie” w sprawie tatuażu jaki ma Brandon Saling. Chodzi o napis na jego brzuchu – White Steel. W Polsce pojawiał się już taki problem. Chodzi o odwołanie walki Niko Puhakki, który posiada tatuaże Blood and Honour i inne nawiązujące do tematyki neonazistowskiej. Czy jednak poglądy zawodników MMA i to dobrych zawodników bo za takiego uznaje Puhakkę mogą być powodem do przekreślenia jego walk, które bez wątpienia dają ludziom dużą porcję emocji ? Nie chce wyjść na neonaziste ani na nic w tym kierunku, ponieważ trzymam się jak najdalej od szeroko pojętej polityki ale wydaje mi się, że taka decyzja jest na pokaz i co najgorsze zdecydowanie na wyrost. Oglądając walkę naprawdę mało mnie interesuje kto jaki ma tatuaż na sobie. Są ludzie z symbolami religijnymi wytatuowanymi. Jako ateistę mnie kłuje w oczy krzyż wytatuowany na kimś. Czy sprawi to, że ludzie z takimi tatuażami będą również dyskryminowani ? Oczywiście, że nie. Czekam aż zacznie się wielka nagonka na Różala za jego tatuaże. Co prawda na forach internetowych już można było wyczytać „ekspertów” piszących o tatuażach Rózala ale to tylko anonimowe głąby, którzy zapewne nie odchodzą od swoich komputerów.
Dużą rolę w tej niewątpliwie kompromitującej sprawie z Puhakką odegrała gazeta wyborcza, której redaktorek wypisywał, że nie życzy sobie oglądać w TV tego typu symbolów. Szkoda, że zapomniał, że Puhakka walczy w koszulce przez te tatuaże, więc są nie widoczne. A to co myśli i jakie ma poglądy to już nie jest sprawa gazety wyborczej ani nikogo po za samym zawodnikiem, który do Płocka przyjechalby zawalczyć a nie opowiadać o swoim światopoglądzie.

Jak wy to widzicie ? Czy można dyskwalifikować zawodników za ich tatuaże i w ogóle w jakikolwiek sposób ingerować w ich światopogląd ? zapraszam do dyskusji.

av

Zgadzam się w stu procentach. Dla mnie to totalna bzdura, że zamiast oceniać umijetności zawodnika i jego przydatnośc pod kątem danego pojedynku czy rywla patrzy sie na jego dziary. Co to kogo obchodzi? Gówno Wyborcze robi zawsze straszny dym, gdy chodzi o podobne tematy. Nie znają sie, nie rozumieja o co w tym wszystkim chodzi, nie interesuje ich meritum. Faszyści, naziści, ciemnogród - to tępią z zaciekłością bardziej nawet chorą od tych niby szalonych ideologii, które zwalczają. Puhakka oberwał, teraz czytałem na tej stronie że podobne cyrki odstawija tez przy okazji gal UFC. Nie mówie, że to też wina wyborczej :-)))) Ale podobnie myslący jajogłowi sa jak widac wszędzie. Ręce precz od MMA wredni mąciciele. My Wam sie w parady miłości nie wpierdalamy i nie mówimy, jakie sukienki macie zakładać. Więc wypieprzać z klatki . Wy noście kiecki, my bedziemy robic sobie tatuaże. jakie chcemy. I tyle.

av

Z ust mi to wyjąłeś ziom - jakby to nie zabrzmiało groteskowo w kontekście tego co napisałeś. Nic dodac, nic ująć.
@ Painkiller, a Ty nie masz wrażenia że to jest głębsza sprawa? Najpierw zakaz używania pewnych określeń: Murzyn źle, gej tez zaczyna razić, naród staje się słowem zakazanym. Teraz tatuaże, za chwile zakażą nam pewnego stylu ubierania i wprowadzą jeden obowiązujący, np. kiecki jak smutny napisał. Niedawno czytałem, że ponoć sa juz tacy mądrale którzy chcą kastrowac małych chłopaczków, jeśli w wieku przedszkolnym nie daj Boże wymsknie im się, że chvieliby pobawic się lalkami. Nowy, piękny świat chcą nam zafundować, po ichniemu zbudowany. A te wszystkie chore gówno-wyborcze jazdy to preludium. Spójrzmy prawdzie w oczy: spowodowali, że Puhakka - choc sportowo bez zarzutu - do Polski nie wjechał! To co będzie jak nas, nieprawomyslnych, postanowił wszystkich wysiedlić? Wkurwia mnie to, nie ukrywam...

av

a już się bałem, że tylko mnie to wszystko wkurwia. Generalnie uważam, że każdy powinien się zająć tym na czym się zna. Czyli dziennikarze czy też "dziennikarze" bo to w polsce bardzie pasuje do pismaków zwłaszcza z takich luksusowych pism jak wyborcza powinni się zająć pierdołami na ich poziomie czyli dziury w drogach i o tym pisać a nie o MMA. Ogólnie przez takich ludzi jak oni + ojca rydzyka i resztę pojebów ja pracując tam gdzie pracuje nie mogę mieć tatuażu w widocznym miejscu, bo petenci przychodząc patrzą się dziwnie już za sam fakt jak wyglądam. Tatuaż na przedramieniu bez znaczenia jakiej treści by mnie pewnie skreśił z pracy bo w takim ciemnogrodzie żyjemy. Ja naprawdę nie wierzę, że ludziom na gali przeszkadzałoby to co kto ma wytatuowanego, jesli taki człowiek dałby dobrą walkę. Co do murzynów pedałow i tak dalej to się zastanawiam kiedy rasizmem będzie walka w klatce białego z czarnym i knockout na czarnym. Całkowita głupota dodawnie polityki, religii i pseudoznawców do sportu. Politycy niech wyciągają unię z kryzysu, religia niech wciska swoje bzdury ludziom co chce słychać a pseudoznawcy najlepiej jakby ucichli.

Zaloguj lub zarejestruj się aby pisać na forum.